Uzman Klinik Psikolog Konya Kevser Timuroğlu

Firma Hakkında

1993 yılında Elazığ’da doğdum. Lise eğitimimin hemen ardından Avrupa’da bir yıl İngilizce dil eğitimi aldım. Akabinde Avrupa’da Mykolo Romerio Üniversitesi’nde psikoloji bölümü lisans eğitimimi tamaladım ve dereceyle mezun oldum. Ardından Türkiye'ye tekrar dönüş yaparak çocuklar ve ailelerle çalışmak öncelikli isteğim olduğu için Marmara Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldım. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimimi tamamladım. Süper vizyonumu tamamladıktan sonra Kent Üniversitesi’nde klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

Lisans eğitimimi tamamladıktan hemen sonra Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde çocuklara Wisc-r Zeka testi uyguladım ve raporladım. Çeşitli danışmanlık merkezlerinde çalışarak alanımda tecrübe ve deneyim kazandım. Yaşlanmaya karşı tutum ve yaşlanma kaygısı arasındaki ilişkiyi inceleyen tez çalışması ve sosyal medya kullanım sıklığı ile sosyal kaygı ilişkisi proje çalışmasını yürüttüm. Wisc-r, AGTE, Gessel, Metropolitan, Frankfurter, Burden, Bender Görsel Algı, Frostig Gelişimsel Görsel, D2 Dikkat Testi, Cattel Zeka, Porteus Labirent, Kent EGY Zeka, Kinder Angst Korku, Oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapi, Öğrenme Güçlüğü Belirti, Sınav Kaygısı, Çocuklar için anksiyete, Kaygı, Depresyon ve Beier Cümle Tamamlama Testi alanlarında uygulayıcı olarak sertifikalarımı tamamladım.

Şu anda Psikon Psikolojik Destek ve Danışmanlık Merkezi’nde çocuk danışmanlığı, ergen danışmanlığı, aile ve yetişkin psikolojik destek alanlarında hizmet vermekteyim.

20/09/2021

Harita

Belge ve Sertifikalarım

 

Deneyimsel Oyun Terapisi Frostig Görsel Algı Testi Cattel 2a Zeka Testi
Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Frankfurter Dikkat Testi Peabody Kelime Testi
Wisc-r Zeka Testi D2 Dikkat Testi Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
EMDR Eğitimi Benton Görsel Algı Testi Gelişim Tarama Envanteri
Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi Mülteci, Göç, Travma, Yas
Travma Sonrası Stres Bozukluğu Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi İş ve Sosyal Hayatta İletişim
Evlilik ve Çift Danışmanlığında Önemli Noktalar Burdon Dikkat Testi Diksiyon
Yaşlılık Psikolojisi Gessel Gelişim Testi Etkili İletişim, Beden Dili ve İmaj Yönetimi
İlk Görüşme (Anamnez Alma) Goodenough Stres ve Zaman Yönetimi
Disleksi Takım Çalışması ve Yönetim Becerileri  

İletişim

Firma İle İletişime Geçin