Yetiş Hasta Bakımı ve Yaşlı Çocuk Hastane Refakat Nakil Hizmetleri

Firma Hakkında

Alanında deneyimli ve uzman ekibimiz ile evde hasta bakımı Konya, hasta bakıcı Konya, hemşire hizmeti Konya, hasta bakıcı, cenaze İşlemleri, hastane nakil işlemleri, engelli bakıcısı Konya, özürlü bakımı Konya, hemşirelik rehabilitasyon bakımı, kovidli hasta refakatçi, covid19 hasta refakatçi, korona virüslü hastalara refakatçi hizmetleri sunmaktayız. Ayrıca hastane diyaliz refakatçi, kanser hastası refakatçi, evden hastaneye refakat, hasta bakıcı, hasta banyo, yaşlı bakımı, çocuk bakıcı Konya, ihtiyar hasta bakımı, evde bakım hizmetleri, bebek bakıcı, hasta refakatçi hizmetleri, bebek bakım, çocuk bakıcısı, yaşlı hasta bakıcı fiyatları, engellilere bakıcı hizmeti, yaşlı çocuk hasta bakımı bakıcı, evde hasta bezi değiştirme, bebek engelli bakımı, özel hasta bakımı, hasta nakil ve ambulans, evde fizik tedavi, hasta bakım, hasta refakatçi gibi birçok hizmeti sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.

Tüm hizmetlerimize ek olarak alzheimer ve demans hastaları, felç geçirmiş, parkinson, ALS gibi kronik nörolojik fiziksel hastalıkları nedeniyle geçici veya sürekli yatalak veya yatağa bağımlı yaşamını sürdüren, destekle mobilize olabilen, enteral yoldan beslenen, suni solunum desteğine ihtiyaç duyan, ameliyat veya yoğun bakım sonrası rehabilitasyona ihtiyaç duyan yaşlı ve hasta bakımı bakıcılık hizmetlerini sizlere sunmaktayız.

 

10/07/2021

Harita

Resim Galerisi

Bakım ve Refakat Hizmetleri

Profesyonel ekibimiz ile evde hasta, yaşlı, çocuk ve engelli bakımına ihtiyaç duyduğunuzda sizlere yardımcı olan firmamız hemşire ve hasta bakıcı hizmetini evinize getirmektedir. Yaşlı ve hasta bakımı, yara bakımı, pansuman yapımı, serum takma, damar yolu açma, kateter ve aspirasyon uygulamaları, stoma bakımı, yaşlı banyosu, kişisel temizlik hizmeti ve kişisel temizlik banyosu bakımı konusunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Refakat hizmetlerimiz ile acil hastane yatışları öncesinde veya ameliyat sonrası bakımda hastanede, evde veya kısa tatillerde tecrübeli hasta bakıcılarımızla yaşlı, bebek, çocuk, hasta ve covidli hasta hastane refakati ile sevdiklerinize refakat ediyoruz. Tüm hizmetlerimize ek olarak alzheimer ve demans hastaları, felç geçirmiş hastalar, parkinson ve ALS gibi kronik ve nörolojik hastalıkları nedeniyle geçici veya sürekli yatağa bağımlı yaşamını sürdüren kişiler, destekle enteral yoldan beslenen, suni solunum desteğine ihtiyaç duyan ve yoğun bakım sonrası rehabilitasyona ihtiyaç duyan yaşlı, çocuk, genç ve orta yaştaki kişilerin hasta bakıcılık ve hastane bakım hizmetleri konularında sizlere yardımcı olmaktayız. Sizlere alanında uzman personelimiz ile evde sağlık, hasta banyosu, hasta bakım hizmetleri, refakat ve bakım hizmetleri sunmaktayız. Ayrıca tüm personellerimiz referanslı, eğitimli ve gerekli tüm sertifikalara sahiptir.

Bası yarası takibi ve pansuman, vital takip ve gerekli durumlarda sağlık kuruluşlarına sevk, aciliyeti olmayan durumlarda hastanın muayeneye götürülüp getirilmesi ve ilaçlarının tedariği, hastanın ilaçlarının düzenli verilmesi ve takibinin yapılması gibi hizmetleri sunmaktayız.
Covid19 korona virüslü hastalara refakatçi hizmetleri, Konya hastane ve evde bakıcılık, kovidli hastalara refakatçi korona virüs bulaşan hastalara bakıcılık hizmetleri gibi hizmetleri de sizlere sunmaktayız. Koronavirüs salgının (Kovid/Covid19) ne yazık ki her geçen gün etkisini giderek artırması hem hastanelerimizi hemde hastalarımızdan dolayı bizi etkilemektedir.

Hastanelerde yaşanan yoğunluklardan ve hasta sayılarının fazlalığından dolayı hastanelerdeki profesör, doktor, hemşire gibi sağlık emekçilerimizin yoğunluklarını bir nebze azaltmak ve hastanızın odasında daha rahat edebilmesi için hastanede yatan kovid 19 hastalarınız için sizden refakatçi talebinde bulunabiliyorlar. Sizde bu refakatçiliği bulaşıcı hastalık yüzünden yapamıyor ve bu durumdan dolayı refakatçi arayışındaysanız bizi hemen arayabilirsiniz. Erkek ve kadın korona virüse yakalanan karantina altındaki hastalarınıza hasta bakıcı ve refakatçi temin hizmetlerini sunmaktayız.
Hasta bakım hizmetleri, hasta bakıcılık hizmetleri, refakat hizmetlerini alanında uzman, deneyimli ve referanslı personellerden oluşan kadromuzla saatlik, günlük, haftalık ve aylık olmak üzere planlanan periyodlarla ile sunmaktayız. Ek olarak bakım ve sağlık desteği sunuyoruz. Hastanın alt bakımı ve banyosu başta olmak üzere tüm kişisel temizliği, bakım desteği kapsamında hizmetlerimize dahildir. Yara bakımı, pozisyon takibi, vital takip, ilaç takibi gibi tıbbi konularda da destek hizmeti sunmaktayız. Yetiş Refakat ve Evde Bakım Hizmetlerine bağlı personellerimiz her zaman vital bulgu takibi (ateş, tansiyon, nabız, solunum) ve şeker takibi yapmaktadır.

Ayrıca personellerimiz oral(ağızdan), ng(burundan beslenme) veya peg(mideden beslenme) ile beslenen hastanın beslenme ihtiyacını sağlamakta ve planlamaktadır. Hastanın sadece alt bakımını değil; ağız temizliği, saç kesimi, tırnak kesimi, genital vb. kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılar. Hastanın sağlık durumuna göre mobilize edilmesini, yürütülmesini ve eğer hasta mobil olamıyorsa pozisyon takibini planlamaktadır. Basit düzeyde yatak içi egzersizleri yaptırır ve hastanın katılımı için gerekli çabayı gösterir.

Hastanın sadece bakım ve sağlığı için değil psikolojik sağlığı için de destek sağlamaktadırlar. Alanında deneyimli ve eğitimli personelimiz hastada gördüğü en ufak riski sağlık personellerine doğru şekilde aktararak olası problemleri önleyici çalışmalar yürütür.
Konya’da bakıcı aramak bireysel olarak çaba harcarsanız sizi fazlasıyla yoracaktır. Konya’da hasta bakıcı arıyorsanız ve bunu kendi başınıza yapıyorsanız bazı şeyleri kabullenmelisiniz. Çünkü süreç kesinlikle zor olacaktır. Eş, dost ve çevrenize haber vererek kısıtlı kişiye ulaşabilecek ve muhtemelen bakım elemanı bulmakta zorlanacaksınız. Konya’da bakıcı ararken kalıcı çalışan arayın, bakım elemanının hizmet kalitesi hastanızı tanıdıkça artacaktır.

Yetiş Refakat ve Evde Bakım hizmetleri olarak mevcut hizmetlerimizin işleyişinde özel ambulans ihtiyacı doğduğu zamanlar olmaktadır.
Hastanın muayene olup tekrar evine dönmesi gereken durumlarda eğer kişisel araca binecek yeterliliği yoksa ambulans hizmetinden yararlanmak bir zorunluluk haline gelmektedir. Bazı belediyeler bu gibi durumlarda ücretsiz ambulans desteği sunsa da bu hizmeti sunmayan veya oldukça ileri tarihler için hizmet verebileceğini belirten belediye sayısı da çoğunluktadır. Hastaların taburculuk esnasında ambulans hizmetinden yararlanma ihtimalleri de yine maalesef bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Bazı hastaneler yoğunluğa göre eve nakil yapsa da bazı durumlarda bu hizmet sunulmamaktadır. Bu konuda da yine özel hizmet alımı zorunlu hale gelmektedir. Uygun firmayı arama, herhangi bir firmayla anlaşma ve hasta transferini organize etmek gibi işlemleri sizler için yapmaktayız.

Bu işlemler yapılırken öncelikli olarak süreci ücretsiz olarak halletme çabası içerisinde olarak maddi kaygıları memnuniyetiniz için ikinci plana atıyoruz. Ambulans hizmeti satın almak zorunlu hale geldiğinde ise sizinle fiyat bilgisini paylaşarak onayınız halinde işlemi gerçekleştiriyoruz.
Yetiş Refakat ve Bakım Hizmetleri hasta bakımı konusunda eğitime ve alanda deneyime sahip iki girişimcinin çabalarıyla kurulmuştur. Sektördeki kayıt dışı çalışmanın ve kalitesizliğin yarattığı boşluğun görülmesiyle mevcut işletmelerden çok daha iyisini yapabileceği inancıyla faaliyete geçmiştir. Merkezi Konya ve İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de bakım ve refakat hizmeti verebilecek yeterliliğe sahiptir. Özellikle kurumumuz pandemi döneminde rüşdünü ispat etmiş, yüksek oranda memnuniyet sağlamıştır.

Kurucusu Yahya KAYHAN yaşlı bakım teknikerliği mezunu olup öğrenciliği ve meslek hayatı boyunca Yaşlı Bakım Teknikerleri Derneği platformunda görev almış, hasta bakımının profesyonel bir iş haline geldiğini çoğu zeminde ifade etmiştir. Pek çok bürokrat ve siyasetçiye mesleğin önemini ifade etmek için görüşmeler yapmış, görüşmeler neticesinde yaşlı bakım teknikerlerine bazı kamu hastenelerinde kadro açılmıştır. Özel Huzurevlerin de personel istihdamının gelişimi konusunda da çalışmalar yapmıştır.

Hasta bakımında banyo; yaşlı, genç, çocuk dahil olmak üzere herkesin hijyenik, fiziksel ve psikolojik bakımının önemli bir parçasıdır. En önemli amacı ise temizliği ve hijyeni sağlamaktır. Ayrıca, vücudu artık maddelerden arındırarak iyileşme sürecine katkı sağlar. Özellikle kötü kokuları önler. Bireye rahatlık ve güven veren psikolojik ve nörolojik rahatlık hissi Verir.

Banyo yapmanın ya da yaptırmanın amaçları şu şekilde sıralanabilir;

- Deri temizliğini sağlamak ( Enfeksiyonları önlemek)
- Deri durumunu gözlemek ve değerlendirmek, bireyin rahatlamasına yardım etmek
- Kan dolaşımını uyarmak
- Solunum hız ve derinliğini uyarmak
- Derinin uyarılması ve kasların gevşemesini sağlamak
- Beden imajını korumaya yardım etmek
- Hasta bakıcı ile hasta arasında iletişimi sağlamak
- Banyo sırasında kas ve eklemlerin hareket ettirilmesi ile kas tonüsünün ve eklem fonksiyonlarının korunmasına yardım etmek

Hasta Banyosu Sırasında;
- Hastanın gizliliğinin korunmasına
- Hasta güvenliğinin sağlanmasına
- Hastanın üşümemesine
- Hastanın bağımsızlık duygusunun geliştirilmesine
- Hastanın fiziksel ve psiko sosyal yönden değerlendirilmesine dikkat etmelidir.
Yaşlı, ihtiyar, bay, bayan hasta ve bakıma muhtaç hastalarımızın günlük ilaç takiplerini, tansiyon ve şeker ölçümlerini, pansuman, damar yolu açma, kateter ve aspirasyon uygulamalarını, stoma bakımı ve enjeksiyon gibi hemşirelik uygulamalarını gerçekleştiriyoruz
Kovidli(korona virüs, covid19) hasta hastane nakil, refakat, bakıcılık ve hemşirelik hizmetlerini alanında uzman kadrosu ile Konya'nın hasta bakımı, hasta kişisel bakımı, yara bakımı, hasta banyosu ve hastane refakat alanında faaliyet gösteren köklü firmalarından olarak 7/24 belirtilen numaradan bizleri arayıp bilgi alabilirsiniz.

İletişim

Firma İle İletişime Geçin