Psikon Aile ve Çocuk İmgeterapi Hizmetleri

Firma Hakkında

Psikolog İmgeterapist Cansu Aydın

Psikon Sağlık & Psikolojik Danışmanlık Merkezi psikologlarımızdan Psikolog İmgeterapist Cansu Aydın Psikoloji Bölümü lisans ve Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Cansu Aydın; panik atak, depresyon, özgüven sorunları, aile içi sorunlar, dikkat eksikliği gibi psikolojik sorunları profesyonel bir şekilde tedavi etmektedir.

Psikon Terapi Merkezi olarak; çocuk odaklı aile danışmanlığı vermiş olduğumuz hizmetlerden biridir. Aile içerisinde yaşanan olaylar sadece ebeveynleri değil tüm bireyleri etkilemektedir. Bu yüzden aile içinde yaşanan sorunları çözmek için tüm bireylerin terapi alması gerekebilmektedir. Aile terapileri nelerdir? Aile terapileri aile içerisindeki sorunları ele alarak çözüme kavuşturmayı amaçlayan tedavi türüdür. Çocuk odaklı aile terapileri ise tüm aile bireylerinin katılımı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Çocukların çevresel ve biyolojik nedenlere bağlı olarak yaşadığı psikolojik sorunlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda sadece çocuğa terapi vermek yerine çocuk ve aile terapisi vermek gerekebilmektedir. Çocuğun durumu ile ilgili net bilgi elde edebilmek için ailesi, çevresi, okul hayatı ve arkadaşları hakkında da bilgi edinmek gerekir. Bu nedenle çocuğu tek başına ele almak yerine aile, çocuk ve çevreyi bir bütün olarak ele almak gerekmektedir.

Çocukların yaşadığı konuşma ve dil bozukluğu, boşanma süreci sorunları, dikkat eksiliği ve hiperaktivite gibi psikolojik nedenlere bağlı sorunlarını çocuk merkezli aile danışmanlığı hizmetimiz kapsamında sizlere sunuyoruz.

Çocuk ve aile danışmanlığı tek taraflı incelenmemeli; çocuk ve aileyi bir bütün olarak ele almak gerekmektedir. Aile arasında yaşanan sorunlar çocuğu etkilemekte, çocukta yaşanan bir sorun aile merkezli olabilmektedir. Bu nedenle; çocuk ergen ve aile danışmanlığı bir bütün olarak ele alınmalıdır. Çocuklarda ortaya çıkan sorunlar ya da aile içindeki sorunlara bağlı ortaya çıkan problemlerin büyümemesi ve çözümlenmesi için çocuk odaklı aile terapisi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Aile terapistine kimler gider? Aile terapisinde ilk seansın amacı nedir? Aile terapistine; aile içerisinde sorun ve anlaşmazlıklar yaşayan, çocuklarda ortaya çıkan sorunları çözümleyemeyen ebeveynler gidebilmektedir. Bir uzman yardımı alınması ile sorunlar ortadan kolay ve bilinçli bir şekilde kalkmaktadır. Çocuk odaklı aile terapisi ilk seansının amacı; diğer tüm terapilerdeki gibidir. İlk seansta danışan ve danışman birbirini tanımaya çalışır ve terapiden beklentiler ve verilebilecekler konuşulur. Bu sayede sorunların çözümü daha kolay olmaktadır.

İmge terapi nedir? İmge terapi; imgeterapist tarafından uygulanan kişilerin bilinç altındaki istemsiz düşüncelerini ortadan kaldırmaya yarayan terapi çeşididir. İmge terapinin amaçları nelerdir? İmge terapi kişilerin bilinç dışı düşüncelerinin yaşama etki etmemesi için bu düşüncelerin önüne geçmeyi amaçlar.

İmge terapi nasıl uygulanır? İmge terapi; kişilerin bilinç dışı sorunları bulunması ve bu sorunlar ile ilgili danışanların hayal gücünü kullanması sağlanarak uygulanır. Farklı imgeler ve kişilerin geçmişte yaşadığı olaylar da ele alınarak kişilerin kendine yol gösterici çözümler bulmasını sağlar.

Imge terapi ne işe yarar? İmge terapi bireylerin bilinç dışı düşüncelerinin önüne geçerek kişileri farkında olmadan rahatsız eden durumları ortadan kaldırır. Bu sayede danışanlar daha rahat ve huzurlu bir zihin ile yaşamına devam etme fırsatı bulur. İmge terapi yaptıranlar kendilerini daha mutlu ve huzurlu, daha rahat ve sorunsuz hissettiklerini söylemekte olup bu durum imgeterapinin ne kadar işe yaradığını göstermektedir.

Psikolojide imge nedir? Psikolojide imge ne demek? Psikolojide imge düşünülen herhangi bir şeyin zihinde resme dönüşmesidir. İmge terapi de dönüşen resim ve olaylar ile kişilerin bilinç dışı düşüncelerinin tedavisinde kullanılır. İmge terapi ile hangi sorunlar çözüme kavuşur? İmge terapi daha çok stres, travma, depresyon ve kaygı bozukluklarında kullanılmakta ve bu sorunları çözüme kavuşturabilmektedir.

İmge terapi nedir? Nasıl uygulanır? Resim terapisi nasıl yapılır? İmge terapi nasıl uygulanır? Psikolojik danışmanlar terapi yapabilir mi? gibi merak ettiğiniz sorular için ve imge terapi Türkiye, imge terapi merkezi en iyi 40 imge terapi uzmanı yardımı almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Konuşma bozuklukları hem yetişkinlerde hem de çocuklarda gözlemlenebilmektedir. Dil ve konuşma bozuklukları doğuştan ortaya çıkabildiği gibi bir travma veya psikolojik problemler yaşamış bireylerde de sonradan ortaya çıkabilmektedir. Dil ve konuşma terapisi nedir? Dil ve konuşma terapisi, dil ve konuşma terapisti tarafından sözel iletişimde zorluk çeken bireylerin konuşma becerilerini geliştirmek için uygulanan terapilerdir.

Konuşma ve dil terapisi nedir? Avantajları nelerdir? Konuşma ve dil terapisi ile bireylerin daha akıcı konuşması, konuşulanları daha iyi anlaması ve kendilerini düzgün bir şekilde ifade etmesine yardımcı olur. Konuşma bozukluğu nedir nasıl tedavi edilir? Konuşma bozukluğu tedavisi; konuşma bozukluğunun ortaya çıkış nedenine göre farklı şekillerde tedavi edilebilmektedir. Dil konuşma & ses terapisi hizmetlerimizden faydalanmak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yetişkinler çözülemeyecek zannettikleri sorunlar sonucu ani kararla boşanmak istemektedir. Yetişkinler için evlilik ne kadar doğal ise boşanmalar da bir o kadar doğaldır. Bazı durumlarda bireyler boşanma kararı aldıktan sonra bir terapist yardımı alması gerekebilmektedir. Yetişkinlerin çözülemeyecek sandıkları sorunlar boşanma danışmanlığı almaları ile çözüme kavuşabilmekte ve evliliklerine mutlu bir şekilde devam edebilmektedir.

Boşanma ve çocuk, boşanma süreçlerinde en çok etkilenenin çocuklar olması boşanma süreci ve çocuk psikolojisini de oldukça etkilemektedir. Ebeveynler boşanma kararı aldıkları zaman hemen mahkemeye gitmemeli öncelikle çocuklarını düşünmeleri gerekmektedir. Bu nedenle boşanma süreci danışmanlığı ve süreci hizmeti almaları büyük önem arz etmektedir. Boşanma süreci danışmanlığı nedir? Aile danışmanlığı ve boşanma süreci danışmanlığı hizmeti boşanma sürecinin nasıl daha az hasarla atlatılabileceği, çocuk ve boşanma sürecinin çocuğa nasıl anlatılması gerektiği hakkında bilgiler verir.

Ayrılık aşaması zorlu süreçlerdir. Bu zorlu süreçte en çok yıprananlar çocuklardır. Bu nedenle boşanma kararı alan ebeveynlerin boşanma süreci ve sonrası çocuklara danışmanlık hizmeti alması çocuğun psikolojisi ve geleceği için oldukça önemlidir. Boşanma süreci psikoloji etkilerinin en az olması için ebeveynler ve çocuklar için boşanma davasında aile terapisti talebi isteyebilirsiniz. Boşanma öncesi ve sonrası aileye ve çocuklara danışmanlık hizmeti veriyoruz. Boşanma ve çocuk psikolojisi etkilenmemesi adına verdiğimiz boşanma ve çocuk danışmanlığı hizmetimiz ile sizler ve çocuklar için boşanma süreci ve sonrası danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Evlat edinme nedir? Çiftler evlendikten sonra çocuk sahibi olmak istemekte olup bazı durumlarda çocuk sahibi olamamaktadır. Bu gibi durumlarda çiftler evlat edinmeyi tercih etmektedir. Evlat edinen aileler danışmanlık hizmeti alarak evlat edinme süreçleri ve sonrasında destek hizmetlerinden faydalanabilirler.

Evlat edinen aileler, evlat edinildiğini çocuğa ne zaman söylemeli? konusunda sürekli akıllarında soru işareti yaşamaktadır. Evlat edinmiş aile danışmanlığı ile çiftlere; çocuklarına nasıl davranması gerektiği, ne zaman evlat edinilmiş olduğunu söylemesi gerektiği hakkında bilgiler verilerek çocukların psikolojisini korumayı amaçlıyoruz. Evlat edinmek isteyen çiftler için danışmanlık, yeniden evlenen çiftlerle terapi, yeniden evlenen çiftler, koruyucu aileler ve evlat edinen aileler için oyun terapisi gibi hizmetlerimiz ile sizlere destek veriyoruz.

Çocuk ve aile danışmanlığı kapsamında vermiş olduğumuz bir diğer hizmet ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu danışmanlığıdır. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) nedir? Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu genellikle çocukluk dönemlerinde genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan nörogelişimsel bozukluklardır. DEHB; çocuk ve erişkin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olarak ortaya çıkmaktadır.

DEHB nedir? Belirtileri nelerdir? Çocukların sürekli hareket halinde olması, dikkatlerinin sürekli dağınık olması, bir duruma odaklanamaması, başkalarını dinleyememesi gibi durumlar DEHB belirtileri olarak bilinmektedir. DEHB neden olur? DEHB: semptomları nedenleri ve tedavisi; genetik faktörlere, çevresel koşullara, psikolojik sorunlara ve sosyal yaşama bağlı ortaya çıkmaktadır.

DEHB nedir? Teşhisi ve tedavisi nasıl yapılır? DEHB teşhisi koymak için aileler çocuklarını takip etmeli ve bir doktora başvurmalıdır. Ailelerin çocuklarını dinleyip doktora gözükmeden çocuklarına dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu teşhisi koyması tamamen yanlış olup farklı sorunlar da oluşturabilmektedir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtileri gözlemlenen çocuk bir doktora götürülmeli ve dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavisi almalıdır.

DEHB (ADHD) nedir? DEHB belirtileri nelerdir? 4 soruda çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite nasıl öğrenilir? DEHB Nedir? Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu nedir? Hiperaktivite (DEHB) nedir? Hiperaktivite belirtileri nelerdir? DEHB nedir? Belirtileri nelerdir? vb. sorularınız için uzmanlarımıza ulaşabilir DEHB tedavisi yardımı alabilirsiniz.

Aile terapisinde kullanılan teknikler nelerdir? Birey aile çocuk terapileri, aile terapisi, çocuk ve ergenlerde aile terapisi, çocuk ve ebeveyn danışmanlığı çocuk danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi almak için Psikon Terapi Merkezi' mize ulaşmayı unutmayın. Çocuk ve ergenlerde aile terapisi ve güncel yaklaşımlar ele alınarak verdiğimiz çocuk odaklı aile danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanmak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Uzman psikolog kadromuzla psikolojik sorunlarınızın tedavisinde yanınızda olup size destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

Harita