Psikon Psikolojik Destek ve Terapi Merkezi Konya Psikolog

Firma Hakkında

Psikon psikolojik destek ve terapi merkezi aile terapisi, çocuk terapisi, kişisel terapi, kurumsal şirket danışmanlığı, cinsel terapi alanlarında hizmet veren bir merkezdir. Uzman Doktor Deniz Akıncı tarafından yönetilen psikon psikolojik destek ve terapi merkezi her türlü psikolojik desteğe ihtiyaç duyan insanlara hizmet vermekle birlikte uyguladığı farklı psikolojik testlerle bireylerin ve çocukların geleceklerine de katkı sunabilecek farklı bilgilere sahip olmanızı sağlamaktadır. Özellikle çocuklara uygulanan zeka testleri ile Konya'da dikkatleri üzerine çekmiş, işinde uzman bir merkezdir.

Aile terapisi alanında aile içi iletişim sorunları, evlilik ve çift terapisi, boşanma kararı ve aile ve aile içi şiddet gibi konularda danışmanlık ve terapi hizmeti sunmaktadır.

Yetişkin terapisi alanında ise travma terapisi, obsesif kompulsif takıntı bozukluğu, stres yönetimi, depresyon terapisi, kariyer yönetimi, panik atak, fobi terapisi ve emdr terapisi gibi bir çok konu ve problemin çözümünde bireylere psikolojik destek sunmaktadır.

Çocuk terapisi alanında otizm, okul reddi, konuşma bozukluğu, tv ve oyun bağımlılığı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, sınav kaygısı terapisi, boşanma sürecinde çocuk ve ergen terapisi gibi konularda çocukların psikolojik gelişimlerinin sağlıklı yürütülmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Tüm bunların yanında çocuklara uyguladıkları, mmpı kişilik testi, semptom tarama testi, tematik algı testi, wisc-r ve porteus zeka testleri, gelişim tarama testi ve draw a person test gibi bir çok alanda ve bir çok farklı amaca yönelik testler yaparak, en faydalı biçimde aileleri çocukları ile ilgili bilgilendirmektedirler.

Kurumsal şirket danışmanlığı hizmetinde ise kurum içi iletişim, performans motivasyon ve aidiyet sorunları, yöneticilik liderlik ve kriz yönetimi danışmanlığı, planlama toplantı ve sunum teknikleri, satış odaklı iletişim teknikleri, insan kaynakları yönetimi, şirket ve kurum danışmanlığı, çalışan danışmanlığı, sosyal sorumluluk projeleri danışmanlığı ve çeşitli seminer ve eğitimler vererek kurumların işlerini daha sağlıklı ve doğru şekilde yürütmeleri için yardımcı olmaktadır.

Cinsel terapi alanında cinsel sorunların tedavisinde de kadınların yaşadığı vajinusmus problemi, menstrüasyon regl, disparoni, kadınlarda cinsel isteksizlik, hamilelik dönemi ve sonrası, menopoz dönemi ve ilk gece korkusu gibi sorunların tedavisini gerçekleştirmektedir. Erkeklerin yaşadığı erken boşalma, sertleşme problemi, erkeklerde cinsel isteksizlik, erkeklerde orgazm olamama gibi bir çok problemi de yine terapi yöntemleri ile tedavi etmektedir.

 

 

Kayıt Tarihi: 12.08.2017

Harita

Hizmet Alanlarımız

Psikon Psikolojik Destek ve Terapi Merkezi Konya Psikolog olarak bir çok alanda psikolojik terapi ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. En çok hizmet verdiğimiz alanları sıralamak gerekirse bunlar; 

  • Aile Danışmanlığı

  • Yetişkin Terapisi

  • Çocuk Terapisi

  • Psikolojik Testler

Aile Danışmanlığı alanında aile içi iletişim sorunları, aile içi şiddet tedavisi, vajinismus tedavisi, cinsel isteksizlik tedavisi, erken boşalma tedavisi, boşanma kararı ve aile, evlat edinen aileler, yeniden evlenen bireyler gibi konularda her biri alanında uzman psikologlarımızca psikolojik danıma ve terapi hizmetleri sunmaktayız.

Yetişkin Terapisi alanında ise EMDR terapisi başta olmak üzere, fobi korku tedavisi, panik atak tedavisi, bağımlılık tedavisi, depresyon tedavisi, stres yönetimi, kariyer yönetimi, obsesif kompulsif bozukluk tedavisi, travma sonrası stres bozukluğu tedavisi gibi konularda uzman kadromuz ile sizlerin sorunlarına çözüm bulmaktayız.

Çocuk ve Ergen Terapisi alanında ise ergen danışmanlığı, konuşma bozukluğu tedavisi, otizm tedavisi, okul reddi, sınav kaygısı terapisi, boşanma ve çocuk, tv ve oyun bağımlılığı tedavisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavisi gibi bir çok problemin çözümünde gerek çocuklarla yaptığımız terapiler ile gerek aileler ile yaptığımız hem terapi hem de bilgilendirici görüşmeler ile tüm bu problemlerin üstesinden gelmekteyiz.

Psikolojik Testler kategorisinde ise uyguladığımız psikolojik testler sırasıyla MMPI Kişilik Testi, Tematik Algı Testi (TAT), Gelişim Tarama Testi AGTE, Psikolojik Belirti Tarama Testi SCL 90-R, Zeka Testleri WİSC-R PORTEUS, Luisa Duss Psikanalitik Öykü Testi, Draw A Person Testi, Rorschach Mürekkep Testi, WAIS Zeka Testi, Çocuklarda Tematik Algı CAT Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Alexander Pratik Zeka Yetenek Testi, Standardize Mini Mental Test, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Edinburgh Doğum Sonrası Depresyon Ölçeği, DBE İlişki Değerlendirme Envanteri Bataryası, DBE 16PF KİM Kişilik ve Mesleki Yönlendirme Envanteri ve Beck Depresyon Ölçeği testleridir.

Hizmetlerimiz

Firma İle İletişime Geçin