Psikon Uzman Aile Danışmanlığı Psikolog Hizmetleri Konya

Firma Hakkında

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG SEVAL TÜMKAYA

Psikon Sağlık & Psikolojik Danışmanlık olarak aile bireylerinin iletişimini güçlendirmek, aralarındaki sorunları çözmek; sorunsuz bir evlilik ve aile hayatı yaşamaları için aile danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Aile danışmanı nedir? Aile danışmanı ne iş yapar? Aile ve çift danışmanlığı; aile bireyleri arasındaki problemleri, aile içi iletişim problemleri, aile içi şiddet ve geçimsizlik problemleri, boşanma ve çocuk - psikolojik problemler gibi sorunları ele alarak çözümlerinde profesyonel destek hizmeti sağlamaktadır.

Konya'da en iyi aile danışmanı Uzman Klinik Psikolog Seval Tümkaya psikoloji lisans eğitimini tamamlayarak kliniğimizde aile ve çift danışmanlığı, çocuk danışmanlığı gibi hizmetler vermektedir. Uzman psikoloğumuz "Aile Danışmanlığı Uzmanlığı" eğitimi alarak sizlere profesyonel bir şekilde destek vermektedir. Aile danışmanlığı eğitimi alan Uzman Klinik Psikolog Seval Tümkaya, Psikon Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolojik danışman – aile danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Aile danışmanlığı nedir? Aile danışmanlığı hakkında genel bilgiler verecek olursak; aile eğitimi ve danışmanlığı desteği alacak kişilerin sorunlarını çeşitli terapiler eşliğinde çözüme kavuşturulmasını sağlayan psikolojik danışmanlık hizmetleri olarak bilinmektedir. Aile danışmanı – aile terapi̇sti̇; aile bireylerin daha mutlu bir hayat yaşaması için sorunlarının çözülmesini ve empati kurarak birbirlerini anlamasına yardımcı olmaktadır. Aralarında sorun yaşayan bireyler bir aile danışmanlığı (evlilik terapisi) yardımı alarak sorunlarını çözüme kavuşturarak huzurlu bir yuvada yaşamaktadırlar.

Aile danışmanlığı ve psikolojik destek merkezi nedir? Aile içi sorunlar ve aile danışmanlığı - terapi - danışmanlık hizmetleri veren uzman psikologlar ve terapiler eşliğinde psikolojik sorunların çözümlenmesi yapan psikoloji klinikleridir. Bizde Psikon Psikoterapi olarak çift – aile – evlilik terapisi, aile danışmanlığı ve evlilik terapisi, ergen terapisi, yetişkin terapisi gibi danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Aile danışmanı nasıl olunur? Aile danışmanı ne iş yapar? Aile danışmanı nedir? Ne i̇ş yapar? Aile danışmanlığı Konya, çocuk ve aile danışmanlığı; aile içerisinde ortaya çıkan psikolojik sorunları ele alarak sorunların çözümü ya da bu sorunlara bağlı daha büyük sorunların yaşanmaması için bireylere aile çift ve evlilik terapisi veriyoruz. Aile danışmanlığı ve evlilik terapisi Konya aile terapisti uzmanlarımız tarafından profesyonel bir şekilde verilmektedir.

Aile terapisi nedir? Aile ve çi̇ft terapi̇si̇; aile içerisinde yaşanan problemlerin ele alınmasıyla aile içindeki çatışmaların önlenmesi ve sorunların çok fazla büyümeden önüne geçilmesi için verilen terapilerdir. Aile bireyleri ortak kararı ile hep birlikte Konya ai̇le danışmanı ai̇le terapi̇sti̇ hizmetimizden faydalanabilmektedir. Kişilere özgü terapi yöntemlerimiz sayesinde aile arasında yaşanan; aile içi iletişim eksikliği, aile i̇çi şiddet sorunu, aile i̇çi i̇letişim problemleri vb. sorunlarının çözülmesini sağlamaktayız. Aile içerisinde yaşanan problemlere ve bireylerin tutumlarına göre farklı aile terapisi türleri uygulamaktayız. Öncelikle sizi ve problemlerinizi dinleyerek sizlere özel aile i̇çi sorunlar ve aile danışmanlığı - terapi - danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

Aile terapisi - nedir nasıl yapılır? Aile ve çift terapisi, aile içindeki bireylerin katılımı ile aile içindeki sorunların çözümüne yönelik psikolog eşliğinde yapılan psikolojik danışma hizmeti olarak bilinmektedir. Aile ve çift terapisi/ danışmanlığı sayesinde aile içindeki iletişimsizliklerin, çatışmaların, aile içi şiddetlerin önüne geçmekte ve mutlu bir evlilik yaşamanıza katkı sağlamaktayız. Aile danışmanlığı psikoloji seti ile bireylerde eskiden oluşan travmaların da önüne geçilmesine yardımcı oluyoruz.

Konya ai̇le danışmanı - aile ve çift terapisi nedir? Aile danışmanlığı ve aile terapisti arasındaki fark nedir? Aile danışmanlığı ve aile terapisti arasındaki farklar şu şekilde verebiliriz. Çocuk odaklı aile danışmanlığı aile üyeleri arasındaki sorunları ele alarak çözümler. Çocuk odaklı aile terapisi ise daha derin psikolojik sorunları inceleyerek çözümlemektedir. Bu sorunların çözümü için; çift terapisi aile danışmanlığı, çift & aile danışmanlığı - psikolog hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Aile terapisi i̇şe yarıyor mu? Aile içinde sorun yaşayan bireylerin en çok merak ettiği soruların başında gelmektedir. Aile ve çift terapisi eğitimi alan bireyler genellikle sorunları çözmekte ve mutlu bir aile hayatı sürmektedirler. Aile terapisi, aile terapisi & aile danışmanlığı, aile danışmanlığı ve evlilik terapisi, aile danışmanlığı (evlilik terapisi), çocuk ergen ve aile danışmanlığı hizmetlerimiz bulunmaktadır. Bu hizmetlerimizden faydalanmak ve uzmanlarımızdan yardım almak için Psikon Sağlık & Psikolojik Danışmanlık olarak bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Çiftlerin çok mutlu olup sonradan birbirlerini anlamaması, empati kuramaması, maddi sorunlar, aile i̇çi ve eşler arası i̇letişim sorunları gibi sebeplerden ortaya çıkan anlaşmazlıklar ile sık karşılaşmaktayız. Çiftlerin bu gibi durumlarda uzman yardımı almadan hemen mahkemeye başvurması düzletilebilecek durumlar varken hemen evliliğini sonlandırması hele ki çocuk sahibi çiftlerde son derece yanlıştır. Çiftlerin ilk olarak aile içi iletişim sorunları ve çözüm yolları araştırması yapması ve aile birliğini kurtarmaya çalışması gerekmektedir. Boşanma kararı öncesinde uzman yardımı alarak problemlerin çözüme kavuşturulması sağlanabilmektedir. Çocuklu bireylerde boşanma süreçleri daha zor olmakta öncelikle aile & çift terapisi alınarak evlilikteki problemlerin çözümü yapılmalıdır.

Boşanma kararı nasıl alınmalı? Aile ve çift terapisi danışmanlık hizmeti kapsamında çift ve aile terapisi alan bireyler hâlâ anlaşamadıkları zaman boşanma kararı alabilmektedir. Boşanma süreci bireyleri oldukça yıpratabilmekte olup bu dönemlerde uzman yardımı almaları gerekebilmektedir. Boşanma öncesi danışmanlık, boşanma sürecinde aile terapisi, boşanma kararı öncesi ve sonrası gibi birçok terapi yöntemlerimiz ve uzman psikologlarımız eşliğinde sizlere yardımcı oluyoruz. Boşanma süreçlerinde en çok yıpranan bireylerin çocuklar olması nedeniyle boşanma kararı öncesi ve sonrasında, çocukların travma yaşamaması için çocuklara da destek hizmetleri sağlıyoruz. Çocukların boşanma süreçlerini anlayabilmesi, bu dönemlerde psikolojik sorunları oluşmaması için boşanma öncesinde boşanma kararı ve çocuğumuz doğru bir şekilde bilgilendirilmesi çok önemlidir.

Boşanma konuşması aile ve çift terapisi/ danışmanlığı ve pedagog eşliğinde çocuğa doğru bir şekilde aktarılmalıdır. Boşanma ve çocuk psikolojisi bu süreçte en çok etkilenmekte olup çocuğunuzun psikolojisinin etkilenmemesi, çocuklarda farklı travmalar oluşmaması için boşanma sürecinde terapinin önemi de açık bir şekilde gözlenmektedir.

Çift terapisi ve aile danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanmak için uzmanlarımızla iletişime geçebilir ve aile terapisi (çift terapisi) alabilirsiniz. Konya aile terapisi uygulayan doktorlar/uzmanlar, Konya ücretsiz aile danışmanlığı, aile terapisti ücretsiz, en i̇yi 40 Konya aile danışmanı, aile danışmanlığı alanında uzman psikologlar gibi bilgilere ulaşabilmek için Psikon Sağlık & Psikolojik Danışmanlık Merkezi' mizle iletişime geçmeyi unutmayın.

Aile i̇çi i̇letişim sorunları teknolojinin de gelişmesi ile artmaktadır. Günümüzde bireyler işten gelip direkt dinlenmeye geçmekte ya da sosyal medya gibi alanlarda dolaşmakta ve birbirleri ile iletişim kurmamaktadırlar. Bu iletişimsizlik zamanla bireylerin birbirlerinden uzaklaşmasına yol açmakta ve evlilikleri bitirebilmektedir. Aile i̇çi i̇letişim eksikliği nedenleri; ekonomik sıkıntılar, bireylerin empati kurmaması, kendilerini doğru bir şekilde ifade edememesi, etkili iletişim sağlanmaması vb. olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aile i̇çi i̇letişim sorunları nelerdir? Aile i̇çi i̇letişim nasıl olmalı? Aile i̇çi etkili i̇letişim kurmak, bireylerin birbirini anlaması ve aralarında sorunlar olmaması için aile i̇çi i̇letişimin önemi fazladır. Çiftlerin sorunlarını birbiri ile paylaşması, birbirlerine açık bir şekilde konuşması, birbirlerini anlamaya çalışması ai̇le i̇çi̇ problemler ve çözüm yolları olarak uygulanabilmektedir.

Aile i̇çi i̇letişim nasıl geliştirilebilir? sorusu ailede sağlıklı iletişim kuramayan bireylerin sık araştırdığı bir konudur. Aile içi iletişim uzman yardımı ile bireylerin empati kurması ile geliştirilebilir. Aile i̇çi i̇letişim ve sağlıklı i̇letişim önerileri, aile i̇çi i̇letişim sorunları ve çözümleri, aile içi sorunlar ve çözüm yolları arayan bireylere uzman kadromuzla yetişkin ve aile danışmanlığı, çift & aile terapisi hizmetleri vermekteyiz.

Konya ai̇le danışmanı – ai̇le terapi̇sti̇, Konya aile danışmanlığı merkezleri, devlete bağlı aile danışmanlığı, Konya aile danışmanlığı - aile terapisi, aile danışmanlığı sertifikası, aile terapisi online, aile danışmanı Konya, boşanma kararı ve boşanma psikolojisi, aile i̇çi psikolojik şiddet, boşanma davalarında aile i̇çi şiddet gibi bilgilere ulaşmak ve sorularınızı sormak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bireylerin evlenmesi kadar anlaşamadıkları durumlarda boşanmaları da oldukça doğaldır. Ama bu boşanma sürecinde ve sonrasında psikolojik zorluklar yaşanabilmekte, aile danışmanlığı ve çift terapisi - psikolog yardımı alınması gerekebilmektedir. Aile & çift danışmanlığı alan bireyler bu süreçte yaşadıkları sorunları aile danışmanı Konya psikologlarına anlatarak ilk başta sorunların çözümlenmesi sağlanmaktadır. Eğer sorunlar farklı nedenlere bağlı değil de gerçekten çözümlenemiyorsa çiftler boşanma yoluna girmektedir.

Boşanma öncesinde terapi alınması gerektiği gibi boşanma sürecinde ve sonrasında da terapiler alınarak sürecin sorunsuz atlatılması sağlanmaktadır. Boşanma sürecinde psikolojik destek sağladığımız çiftlerle aile terapisi i̇le sağlıklı boşanma psikolojisi ve çözümleri üzerinde konuşmaktayız. Boşanma sürecinde erkek psikolojisi de etkilenmekte olup boşanma psi̇koloji̇si̇ tüm bireylerde ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Boşanmanın psikolojik ve duygusal aşamaları sorunsuz bir şekilde atlatılabilmesi için boşanma danışmanlığı terapisi hizmetimiz bulunmaktadır.

Boşanma danışmanlığı eğitimi alan uzmanlarımız sizlere en profesyonel şekilde yardımcı olmaktadır. Boşanma psikolojisi boşanma kararı ve psikolojik etkileri çift ve aile danışmanlığı almayan bireylerde oldukça fazla olmaktadır. Boşanma davalarında fiziksel psikolojik ve ekonomik etkenler ön planda olmakta boşanma nedenleri ve boşanma sonrası etkiler bireylerde farklı olabilmektedir. Uzmanlarımızdan boşanma ve sonrası psikolojik destek alarak bu zorlu süreci en kolay şekilde atlatmanıza yardımcı oluyoruz.

Aile i̇çi şiddet nedir? Aile içi şiddet ilk duyulduğunda fiziksel olarak anlaşılsa da duygusal olarak da şiddet mümkündür. Bireylerin birbirine bağırması, hakaret etmesi, küçük görmesi aile içi şiddet türlerindendir. Aile i̇çi şiddet türleri şiddetin nedenleri nelerdir? Aile içi şiddetin nedenleri çeşitlilik göstermekte olup aile i̇çi şiddetin ana nedeni; daha önce şiddete maruz kalmış, empati kuramayan, öfke sorunları yaşayan bireylerde kalan psikolojik nedenler olabilmektedir.

Aile i̇çi şiddetin çocuğa etkileri nelerdir? Aile i̇çi şiddet çocuk psikolojisini nasıl etkiler? Aile i̇çi şiddet ve çocuğa etkisi oldukça fazla olmakta aile içi şiddete maruz kalan çocuklarda psikolojik travmalar oluşabilmektedir. Aile i̇çi şiddetin çocuk üzerindeki etkileri, aile i̇çi şiddetin çocuğa etkileri; çocuktaki psikolojik sorunlara ve çocuğun ileriki yaşlarda şiddete eğilimli olmasına sebep olabilmektedir. Aile i̇çi duygusal ve fiziksel şiddet nedenleri ve tedavisi uzmanlarımız tarafından sizlere sunulmaktadır.

Aile i̇çi şiddetin sebepleri - psikiyatrist - psikoterapist eşliğinde araştırılarak sizlere özel olacak şekilde aile i̇çi şiddet tedavisi hizmeti veriyoruz. Bu sayede travma kalmış bireylerin şiddet eğilimlerinin önüne geçerek aile i̇çi şiddet nedeniyle boşanma davası açılmalarını da engelleyebilmekteyiz. Aile i̇çi şiddete neden olan etkenler fazla olup her birine ayrı ve özel olacak şekilde aile i̇çi şiddet-çift terapisi uyguluyoruz.

Boşanma ve aile i̇çi şiddet, aile i̇çi geçimsizlik ve psikoloji bozulmaları günümüzde oldukça fazla miktarda gözlenmektedir. Aile i̇çi şiddet - psikiyatrist - psikoterapist yardımı ile farklı terapi yöntemleri uygulayarak tedavi ediyoruz. Aile i̇çi şiddet - psikoloji etkileri, aile i̇çi şiddet - psikoloji & psikiyatri, aile i̇çi şiddet ve tedavisi- aile terapisi hakkında daha fazla bilgi almak ve sorularınızı sormak için uzmanlarımızla iletişim sağlamayı unutmayın.

Aile içi iletişimde yaşanan sorunlar nelerdir? Aile i̇çi i̇letişim sorunları nedir? Aile i̇çi i̇letişim nedir ve önemi? Aile içi iletişimde yaşanan sorunlar nelerdir? Aile i̇çi i̇letişim sorunları - psikoloji etkisi bağlantılı olup aile i̇çi sorun çözme becerileri ve ailede i̇letişim güçlendirilmesi için aile terapisti evlilik & çift terapisi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Aile birliğinin sağlanması, aile içindeki iletişimsizliklerin giderilmesi, iletişimsizliğe bağlı sorunların çözülmesi için aile danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Aile içi iletişimsizlik nedenleri çoğunlukla bireylerin sosyal medyada vakit geçirmeleri ve birbirlerini yeterince dinleyip anlamamaktan kaynaklanmaktadır. Aile içi iletişim sorunlarının aşılması için neler yapılmalı? Aile içi iletişim sorunları ve çözüm önerileri aile ve çift terapisi danışmanlık hizmeti kapsamında size sunulmakta ve aile i̇çi i̇letişim sorunları terapisi uygulamaktayız. Aile i̇çi i̇letişim sorunları ve çözüm yolları uyguladığımız çiftler aile i̇çi i̇letişim ve sağlıklı i̇letişim yolları hakkında bilgilendirilmesi ile aile içerisindeki iletişimsizliğin önüne geçiyoruz.

Aile i̇çi iletişim problemleri ve aile danışmanlığı hizmeti alan bireyler aile i̇çi i̇letişim kurmadaki en önemli adım atmış olmakta, ailede i̇letişimi ve etkileşimi engelleyen etmenler ortadan kaldırılmaktadır. Aile i̇çi i̇letişim bireylerin mutlu evlilik ve yaşam sürmesi için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Aile içi iletişim örnekleri, aile i̇çi iletişim nedir ve aile ile çocuk iletişimi? Aile içi iletişim nedir? Aile i̇çi i̇letişim sorunları nelerdir? ve çözüm önerileri gibi aklınıza takılan sorular ve daha detaylı bilgiler için bizimle iletişim kurmayı unutmayın.

Harita