Uğur Saz Bağlama Elektro Saz Yapımı Konya

Firma Hakkında

Saz Bağlama ve Elektrosaz Gibi Müzik Aletlerinin Hayat Bulduğu Adres...

Uğur Saz Bağlama Elektro Saz Yapımı olarak saz, bağlama ve elektrosaz gibi müzik aletlerinin imalatını yapmaktayız. Konya'da saz imalatı yapan saz evleri içerisinde en kaliteli saz imalatını yapan Uğur Saz Evi firmamız siz müzik severlerin tüm ihtiyaçlarına uygun müzik aletlerini üretmekteyiz.

Konya'daki saz evleri içerisinde gerek imal ettiğimiz sazlarımızın ve bağlamalarımızın kalitesi gerek saz fiyatlarımız ile en çok tercih edilen saz imalatçısıyız. Elektro saz imalatı yapan yerler içerisinde de Konya'nın en çok tercih edilen saz evi olmayı başarmış durumdayız.

Konya'da saz yapımı işiyle uğraşan ustalar ya da saz ustaları denildiğinde akla gelen belki de Konya'nın en eski saz ustalarından olan Fehmi ustanın ve oğlunun ellerinden çıkan sazların tınısı bile insanı mest etmeye yetmektedir. Fabrikasyon sazların o sığ melodilerinin ve bir türlü akordu tutmayan sazların yerine kendi elleri ile yaptığı sazlar bugün tüm Türkiye'de kulakların pasını silmektedir.

Saz, bağlama ya da elektrosaz gibi müzik aletleri eğer gerçek ustaların elinden çıkmışsa ve gerçek saz sanatçılarının elinde çalınıyorsa insanı büyüleyen bir müzik ziyafeti ortaya çıkar ve kimse bu müziği duyduğunda duygulanmadan edemez. Bu nedenle eski saz ustaların ortaya çıkarttığı sazlar da şimdiki fabrikasyon sazlarla kıyas bile edilemez.

Saz ustalarımız kullandığı malzemenin durumuna göre nasıl ses çıkartacağını ve istenilen sesleri ve tınıları çıkartması için hangi bölgesine ne gibi işlemler yapılacağını gayet iyi bilmektedir. Saz teknelerinin yapıldığı ağacın damar yapısına ya da sıklığına göre farklı işlemler yaptıklarını ve bu işlemler sayesinde saz ve ya bağlamanın insanı kendinden geçirdiğini gayet iyi bilmektedirler.

Oysa fabrikasyon sazlarda bu durum göz önüne alınmaz sanki sazın yapıldığı madde ağaç değil de hepsi birbirinin aynısı olan bir maddeymiş gibi tüm sazlara aynı işlem uygulanır. Bu nedenle fabrikasyon sazlar hiç bir zaman o istenilen tınılara sahip olamazlar. Giderek sayıları azalan saz ustalarımızın yaptığı bu sazların kıymeti her geçen gün artsa da maalesef bu ustalarımızın azalması ile o kıymetli saz ve bağlamaların da azaldığını üzülerek belirtmek zorundayız.

Uğur Saz Evi işte bu ustalarımızın elinden çıkan bağlamaları ve sazları sizlere en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Saz yapımı bir üretim olmaktan çok bir sanat eseri ortaya koymaktır. Bu nedenle aslında saz fiyatlarımızın oldukça uygun olduğunu anlayabilirsiniz. Firmamız yalnızca saz bağlama ve elektrosazların imalatını değil, tamirlerini de yapmaktadır. Sapı kırılmış sazlarınızın tamirlerini veya çatlamış sazlarınızın tamirlerini oldukça uygun fiyatlarla yaparak siz müzik severleri müzik aletlerinizden ayırmamaktayız.

Kayıt Tarihi: 20.02.2017

20.02.2024

Özel Tasarım Saz ve Bağlama İmalatı

Uğur Saz Bağlama Elektro Saz Yapımı olarak müşterilerimizin kendine ait olmasını istediği ve özel olarak yaptırmak istediği sazların yapımını gerçekleştirmekteyiz. Özel tasarım saz, bağlama ve elektro saz hizmetlerimiz ile özel istek üzerine saz imalatı yapmaktayız. Müşterilerimiz yaptırmak istediği sazın modelini ve çeşidini seçerek istediği tasarımları ve işlemeleri belirttiğinde müşterimizin istediği sazı en uygun fiyatlarla üretmekteyiz.

Bu hizmetimiz ile sazının kendisine ait olmasını ve belki de ileride çocuklarına bir miras ve yadigar olarak bırakmak istedikleri saz ve bağlamaları üreterek geleceğe bir sanat eseri ortaya koymaktayız. Yaptığımız işin güzelliğinin ve inceliğinin farkında olarak son derece hassas bir işçilik ile mükemmel kalitede özel tasarım sazlar ortaya koymakta ve kuşaklar boyunca aktarılabilecek sağlamlıkta özel saz imalatı yapmaktayız.

Saz Bağlama ve Elektro Saz Çeşitlerimiz

Firma İle İletişime Geçin