Sponsorlu Reklamlar

İnternet Reklamları İle İşinizi Büyütün!

Sponsorlu Reklamlar

Kobigezgini.com olarak bizler firmalarımıza sponsorlu reklam hizmetlerimiz ile müşteri kazanmalarında yardımcı olmaktayız. Günümüzde ticaret oldukça değişti ve internete doğru yöneldi. Bu değişim müşterilerin firma tercihlerini yapmalarında artık kurumsallığa, güvene çok daha önem vermelerini ve bu doğrultuda hizmet alacakları firmayı tercih etmelerini sağladı. Günümüzde artık internette yer almayan firmalar hiç bir şekilde kurumsal kabul edilmemekte, müşterilere güven aşılayamamaktadır. Bu nedenle işletmeler ve firmalar kendilerini internette en iyi şekilde var edecek, arama motorlarında üst sıralarda yer almalarını sağlayacak işini kaliteli yapan reklam firmalarına başvurmaktadır. Kobigezgini.com, sektöründe Türkiye'de ilk beş firmanın içine girmiş iki büyük firmanın kurduğu bir rehber site olarak, firmalarımıza bu konuda en profesyonel ve en kaliteli hizmeti sağlamaktayız.

 

 

Sponsorlu reklam hizmetlerimizde firmalarımıza Google SEM, yani google adwords reklamları ile katkı sağlamaktayız. Bunların dışında, halk arasında yapışkan reklam olarak bilinen, google görüntülü reklam ağları, Youtube reklamları, twitter reklamları, linkedin reklamları, tripadvisör reklamları, facebook ve instagram reklamları, swarm yani foursquare yer bildirim reklamları ve son olarak da haber siteleri, film siteleri gibi çok büyük kullanıcı kitlesi olan sitelerde gördüğünüz banner reklamları hizmetlerimiz vardır.

Tüm bu reklam türlerinin her biri kendine özel, farklı amaçlara ve farklı kitlelere yönelik olmakla birlikte kimi algı yönetimi konusunda işimize katkı sağlarken, kimi yer bilinirliği, kimisi marka bilinirliği sağlamaktadır. Google SEM diye nitelendirdiğimiz Google Adwords gibi reklamlar ise direk müşteriye ulaşma konusunda işimize yaramaktadır.

 

 

Kısaca bu reklam türlerini açıklamak gerekirse Google adwords reklamları, müşterileriniz internette ihtiyaç duyduğu şeylerle alakalı arama yaptığında karşısına ilk sırada firmanızın web sitesine yönlendiren bir arama sonucu reklam olarak karşısına çıkar. Bu reklam aramayı yaptığında karşısına çıkan sonuçlarla aynı şekilde görünür, bu nedenle müşteriniz bu sonuca tıkladığında sizin internet sitenize girer ve aradığı hizmetle alakalı sizlere ulaşır. Bu reklamı verebilmek için firmanızın mutlaka bir web sitesinin olması gerekmektedir.

 

 

Google görüntülü reklam ağı yani yapışkan reklamlar ise tamamen algı yönetimine ve firma ya da marka bilinirliğine yönelik reklamlardır. Karşılarına çıkan bu reklama bir kez tıkladıklarında bu reklam o kullanıcıya ziyaret ettiği tüm web sitelerde karşısına çıkarak, firmanızı hafızasına kazımasına sebep olur, böylece ihtiyaç duyduğu bir zaman ya da çevresindeki ansanların ihtiyacı olduğunda firmanız aklına gelerek kendisini veya çevresindekileri firmanıza ulaştırır. Bu reklam insanların sürekli karşısına çıktıkları için müşterinin gözünde firmanız, oldukça kurumsal ve güvenilir algısı oluşur.

 

 

Banner reklamları ise insanların günde birden fazla kez ziyaret ettiği, haber siteleri veya film siteleri gibi sitelerde sitenin belli kısımlarında sabit olarak bulunan reklamlardır. Bu reklamlar site ile yapılan anlaşma süresi boyunca sabit olarak orada kalır. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların siteye her girdiklerinde sizin reklamınızı sürekli olarak görürler ve reklamınıza tıkladıklarında sitenize geçiş yaparak ihtiyaçları olan ürün ya da hizmeti talep ederler. Ancak bu reklam türü yalnızca müşteri çekmek için yapılmaz. Oldukça geniş kitlelerin reklamınızı görmesi ile firmanızın bilinirliğini sağlamak ve büyük kitlelere firmanızı duyurmak asıl amaçtır.

 

 

Sosyal Medya reklamları, yani facebook, instagram, youtube, twitter, linkedin, tripadvisör ve swarm yani foursquare reklamlarını kapsamaktadır. Bu platformlarda verilen reklam türü, reklamı oluştururken seçilmekte ve hangi amaca yönelik bir reklam verildiği belirlenmektedir. Bu mecralarda sosyal medya sitesinin reklam oluşturana sunduğu bir çok reklam türü mevcuttur. Dolayısıyla sosyal medya reklamları bir çok türde oluşturulabilmekte ve farklı amaçlara yönelik farklı reklamlar şeklinde kullanılmaktadır. Sosyal medyanın bu kadar çok kullanıldığı günümüzde bu mecralarda verilen reklamların firmaya olan katkısı da tartışılamaz hale gelmiştir. Sosyal medya reklamları da en az internet reklamları kadar işletmeye ve firmaya katkı sağlamaktadır.

;